Начало Контекст Служителите в Инспекцията по труда и Бюрото по труда в Шумен излязоха на протест с искане за достойно заплащане
2561
България

Служителите в Инспекцията по труда и Бюрото по труда в Шумен излязоха на протест с искане за достойно заплащане

На протест излязоха служителите в Дирекция "Инспекция по труда" - Шумен. Той продължи половин час и бе част от протеста, организиран от Синдиката на административните служители към КТ "Подкрепа".Директорът на „Инспекция по труда" - Шумен Пламен Събев каза , че исканията на протестиращите са да получат уважение за труда си и той да бъде достойно заплатен.

Автор: БТА / Редактор: | 26 Ноември 2025, 14:53 ч.
Служителите в Инспекцията по труда и Бюрото по труда в Шумен излязоха на протест с искане за достойно заплащане
Служителите в Инспекцията по труда и Бюрото по труда в Шумен излязоха на протест с искане за достойно заплащане
Снимка © БТА

На протест излязоха служителите в Дирекция "Инспекция по труда" - Шумен. Той продължи половин час и бе част от протеста, организиран от Синдиката на административните служители към КТ "Подкрепа".

Президентът Илияна Йотова и министърът на земеделието и храните Пламен Абровс

Всички българи, без разлика на вяра и произход, имаме равни права и една цел

Столичната община разширява дейностите по проекта „Езерата на Южния пар

Столичният квартал „Захарна фабрика“ остава без топла вода от дне

Мъж, управлявал мотоциклет „Сузуки“, пострада при пътнотранспортн

Директорът на „Инспекция по труда" - Шумен Пламен Събев каза , че исканията на протестиращите са да получат уважение за труда си и той да бъде достойно заплатен. "Искаме да заявим пред обществото, че ние не сме някакви хрантутници, а работници, както всички останали. Изкарваме прехраната си с достоен труд, който обаче е недостойно заплатен", отбеляза той и допълни, че работещите в Дирекция "Инспекция по труда" се грижат за спазване на трудовото законодателството в България и изпълняват своята мисия достойно.

Събев коментира, че протестиращите настояват за повишаване на работните заплати с минимум 20 процента. По думите му това трябва да стане в перо доходи за персонала, а не като цяло за институцията. Средствата трябва да се разпределят справедливо, а не да задълбочават диспропорциите в заплатите, поясни той. "Това ще даде възможност за адекватно увеличение на възнагражденията на работещите, привличане на квалифицирани кадри и пресичане на процеса за обезкървяване на системата", подчерта Събев.

Той коментира, че в момента има петима действащи инспектори в Дирекция "Инспекция по труда" - Шумен, а от назначените 6-7 души след 2022 г., е останал само един. "Възнаграждението на започващите работа при нас явно не е достатъчно атрактивно", отбеляза Събев, като добави, че 1650 лева е стартовата заплата на инспектор, който започва работа в Инспекцията.

Събев каза още, че ако не бъдат удовлетворени исканията на протестиращите, ще продължат протестите, като ще бъде обсъден вариант за обявяване и започване на ефективни безсрочни стачни действия. "Ще спрем работа, ако се наложи", заяви той. Събев уточни, че протестът е иницииран от Синдиката на административните служители към КТ "Подкрепа".

Символичен протест бе организиран днес в Дирекция "Бюро по труда" (ДБТ) в Шумен, в него се включиха работещи в Дирекцията, съобщи директорът на ДБТ - Шумен Лили Петрова.

Мобилен събирателен пункт за безплатно приемане на опасни отпадъци от домакин

Демографският спад, застаряването на населението и изтичането на млади хора п

Мъж на 72 години пострада след нанесен му побой от четирима маскирани в Стара

Както съобщихме, служители на Агенцията по заетостта, Изпълнителната агенция "Главна инспекция по труда" и Агенцията за социално подпомагане протестираха днес с искане за увеличение с 20% на фонд работни заплати. Протестът бе организиран от Синдиката на административните служители към КТ "Подкрепа".

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град. От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Седмият национален събор „Млечният път на България през вековете“ в Луковит ще се състои от 4 до 6 септември, реши Общинският съвет
Седмият национален събор „Млечният път на България през вековете“ в Луковит ще се състои от 4 до 6 септември, реши на днешното си заседание Общинският съвет. В доклада ...
Абитуриентите трябва сами да внасят здравните си осигуровки през летните месеци, съобщават от НАП - Габрово
Учениците, които са завършили средното си образование тази година и не са започнали работа веднага след дипломирането си, трябва сами да внасят здравноосигурителните си вноски през ...
Публично обсъждане на отчета за изпълнението на бюджета на Община Ловеч за 2025 г. ще се състои на 30 юни
Публично обсъждане на отчета за изпълнението на бюджета на Община Ловеч за 2025 г. ще се състои на 30 юни. Поканата е отправена от председателя на Общинския съвет Кирил Гумнеров и ...
Екоинспекцията във Варна организира проверка заради влошеното качество на водата за къпане в района на Офицерския плаж
Регионалната инспекция по околна среда и води във Варна организира проверка заради постъпила информация от Регионалната здравна инспекция за установено влошено качество на водите з ...
Идентично предложение за изграждане на електропровод, част от проект за ветрогенераторен парк в Голо Бърдо, е внесено в Общинския съвет в Перник
Оттегленото за разглеждане от Общински съвет - Радомир инвестиционно предложение за изработване на подробен устройствен план за трасе и сервитут на нов електропровод към вятър ...
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
Районна прокуратура – Габрово разследва причиняването на телесни повреди на двама мъже при сбиване в града
Районна прокуратура – Габрово ръководи разследване за причиняване на средни телесни повреди на две лица по хулигански подбуди след сбиване в района на Централния кооперативен ...
Централната избирателна комисия приключи работата си в мандат 2021–2026 с 10 национални избора и 174 частични вота
Централната избирателна комисия (ЦИК) приключи работата си в мандат 2021–2026 г. с последно заседание днес, 22 юни 2026 г., съобщиха от комисията. През изминалите пет години ...
Седмият национален събор „Млечният път на България през вековете“ в Луковит ще се състои от 4 до 6 септември, реши Общинският съвет
Седмият национален събор „Млечният път на България през вековете“ в Луковит ще се състои от 4 до 6 септември, реши на днешното си заседание Общинският съвет. В доклада ...
Абитуриентите трябва сами да внасят здравните си осигуровки през летните месеци, съобщават от НАП - Габрово
Учениците, които са завършили средното си образование тази година и не са започнали работа веднага след дипломирането си, трябва сами да внасят здравноосигурителните си вноски през ...
Развитието на Витоша не може да бъде обсъждано и решавано без участието на Столичната община
Развитието на Витоша не може да бъде обсъждано и решавано без участието на Столичната община. Това заяви кметът на София Васил Терзиев, цитиран от пресцентъра на общинската админис ...
Тикер в 16:45 ч.
Районна прокуратура – Габрово ръководи разследване за причиняване на средн ...
Начало Контекст
2561
България

Служителите в Инспекцията по труда и Бюрото по труда в Шумен излязоха на протест с искане за достойно заплащане

На протест излязоха служителите в Дирекция "Инспекция по труда" - Шумен. Той продължи половин час и бе част от протеста, организиран от Синдиката на административните служители към КТ "Подкрепа".Директорът на „Инспекция по труда" - Шумен Пламен Събев каза , че исканията на протестиращите са да получат уважение за труда си и той да бъде достойно заплатен.

| 26 Ноември 2025, 14:53 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Служителите в Инспекцията по труда и Бюрото по труда в Шумен излязоха на протест с искане за достойно заплащане
Служителите в Инспекцията по труда и Бюрото по труда в Шумен излязоха на протест с искане за достойно заплащане
Снимка © БТА

На протест излязоха служителите в Дирекция "Инспекция по труда" - Шумен. Той продължи половин час и бе част от протеста, организиран от Синдиката на административните служители към КТ "Подкрепа".

Директорът на „Инспекция по труда" - Шумен Пламен Събев каза , че исканията на протестиращите са да получат уважение за труда си и той да бъде достойно заплатен. "Искаме да заявим пред обществото, че ние не сме някакви хрантутници, а работници, както всички останали. Изкарваме прехраната си с достоен труд, който обаче е недостойно заплатен", отбеляза той и допълни, че работещите в Дирекция "Инспекция по труда" се грижат за спазване на трудовото законодателството в България и изпълняват своята мисия достойно.

Събев коментира, че протестиращите настояват за повишаване на работните заплати с минимум 20 процента. По думите му това трябва да стане в перо доходи за персонала, а не като цяло за институцията. Средствата трябва да се разпределят справедливо, а не да задълбочават диспропорциите в заплатите, поясни той. "Това ще даде възможност за адекватно увеличение на възнагражденията на работещите, привличане на квалифицирани кадри и пресичане на процеса за обезкървяване на системата", подчерта Събев.

Той коментира, че в момента има петима действащи инспектори в Дирекция "Инспекция по труда" - Шумен, а от назначените 6-7 души след 2022 г., е останал само един. "Възнаграждението на започващите работа при нас явно не е достатъчно атрактивно", отбеляза Събев, като добави, че 1650 лева е стартовата заплата на инспектор, който започва работа в Инспекцията.

Събев каза още, че ако не бъдат удовлетворени исканията на протестиращите, ще продължат протестите, като ще бъде обсъден вариант за обявяване и започване на ефективни безсрочни стачни действия. "Ще спрем работа, ако се наложи", заяви той. Събев уточни, че протестът е иницииран от Синдиката на административните служители към КТ "Подкрепа".

Символичен протест бе организиран днес в Дирекция "Бюро по труда" (ДБТ) в Шумен, в него се включиха работещи в Дирекцията, съобщи директорът на ДБТ - Шумен Лили Петрова.

Както съобщихме, служители на Агенцията по заетостта, Изпълнителната агенция "Главна инспекция по труда" и Агенцията за социално подпомагане протестираха днес с искане за увеличение с 20% на фонд работни заплати. Протестът бе организиран от Синдиката на административните служители към КТ "Подкрепа".

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град. От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
КЪМ АБОНАМЕНТА
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Седмият национален събор „Млечният път на България през вековете“ в Луковит ще се състои от 4 до 6 септември, реши Общинският съвет
Абитуриентите трябва сами да внасят здравните си осигуровки през летните месеци, съобщават от НАП - Габрово
Публично обсъждане на отчета за изпълнението на бюджета на Община Ловеч за 2025 г. ще се състои на 30 юни
Екоинспекцията във Варна организира проверка заради влошеното качество на водата за къпане в района на Офицерския плаж
Идентично предложение за изграждане на електропровод, част от проект за ветрогенераторен парк в Голо Бърдо, е внесено в Общинския съвет в Перник
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
Сфера
Районна прокуратура – Габрово разследва причиняването на телесни повреди на двама мъже при сбиване в града
Основна линия
Централната избирателна комисия приключи работата си в мандат 2021–2026 с 10 национални избора и 174 частични вота
Контекст
Седмият национален събор „Млечният път на България през вековете“ в Луковит ще се състои от 4 до 6 септември, реши Общинският съвет
Контекст
Абитуриентите трябва сами да внасят здравните си осигуровки през летните месеци, съобщават от НАП - Габрово
Местен фокус
Развитието на Витоша не може да бъде обсъждано и решавано без участието на Столичната община
В детайли
Съдът вписа партия „Прогресивна България" на Румен Радев в регистъра на политическите партии, решението не е окончателно
Основна линия
Окръжен съд - Кюстендил наложи наказание от седем години и половина затвор на пиян шофьор, причинил смърт при катастрофа
Контекст
Публично обсъждане на отчета за изпълнението на бюджета на Община Ловеч за 2025 г. ще се състои на 30 юни
На преден план
Диалогът и сътрудничеството водят до реални резултати, смятат депутатите от „Прогресивна България“ от Разград и областният управител
В детайли
Столичната община разширява дейностите по възстановяването на езерата в Южния парк
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD24 © 2026 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD24 © 2026 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.